HALOVÁ SEZÓNA 2009

(Kubajs)

Pro mě velice úspěšná halová sezóna 2009 je za mnou. Během zimní přípravy jsem dost natrénoval na vrchol sezony, na MČR žactva v Praze. Během přípravy jsem se zúčastnil mítinku v Bratislavské hale Elan. Běžel jsem 800m s kvalitními soupeři. Zaběhl jsem čas 2:13,78 min. O pár týdnů se ve stejné hale konalo Mistrovství Moravy a Slezska. S trenérkou jsem se nakonec domluvil na 3 000m. Běžel jsem dobře takticky(3:30,3:21:3:16).Ze začátku jsem se držel na chvostu startovního pole a nakonec jsem se probil až na celkové 1.místo mezi žáky v čase 10:07 min. První ostřejší test před MČR se vydařil skvěle.

HMČR 2009

Do Prahy jsme odjeli 27.2. Naše výprava tvořila 4členy, z toho 2 trenéři. Další den už se odpoledne konalo Mistrovství, 3000m byly připraveny na 17:30hod. Do té doby jsem odpočíval.Hodinku před závodem jsem se začal rozklusávat,rozcvičovat. V 17:30 zazněl startovní výstřel a my vyběhli. Startovní pole čítalo 10 běžců. Do okruhu kandidátu na medaili se řadilo přibližně pět borců s časem kolem 10:00min. První dva kilometry se běželo podle představ(3:21,3:21). To jsme byli vcelku pohromadě. Poslední kilometr se pole začalo trhat díky velkému zrychlení(3:07). Nakonec jsem si uhlídal 3.místo a tak taky doběhl.Byl jsem štastný.

Další den mě čekala poloviční trať, tedy 1500m. Po včerejších 3km mě bolely dost nohy a moc se mi nechtělo.Pole sčítalo okolo 16 běžců, takže o strkanice nouze nebyla. Od začátku jsem si držel šestý flek a postupně se propracovával dopředu. Poslední kolečko jsem začal dotahovat třetího běžce,ale nakonec se to nepodařílo. Bronz mi utekl o 17setin sekundy. Ale i tak jsem s mistrovstvím moc spokojený a tyhle dobré výsledky jsou skvělou motivací pro další trénink,abych jim to příště zas ukázal.