MČR V KROSE 2010 - TEMELÍN

(Kubajs)

V areálu Jaderné elektrárny Temelín se sjeli nejlepší běžci a běžkyně, aby bojovali o mistrovské tituly v přespolním běhu. Na MČR jsem odjel spolu se svým oddílem už v pátek odpoledne po tréninku. Přespali jsme v luxusním penzionu, ve kterém, na co se sahlo to se zničilo:-D

Druhý den ráno se dalo čekat hezké, teplé počasí. Jakmile jsem dorazili na místo, šli jsem si projít trať a hned jsem věděl, že bude těžší než loni v Kdyni. Byl tu prudký výběh a seběh, kde byl uprostřed strom, takže tam šlo i o zdraví. Jinak zvlněný terén a z velké části se běželo po udusaných písečných cestičkách. Po rozcvičení jsem šel na start mé kategorie. Běžel se nejprve malý okruh(750m), a pak následoval velký okruh (1850m).

Hned od začátku jsem to opět vzal do vlastních rukou a běžel si svoje, protože jsem měl obavy z pomale rozběhlého závodu, kdy by mohli vystrčit růžky nějácí velcí rychlíci. Po malém okruhu jsem si už utvořil náskok a pomalu jsem ho zvyšoval. Prudké stoupání jsem zvládl dobře, pak už to začínalo být celkem trápení, ale to už tak bývá:D! Poslední třístovku už mi bylo jasné , že se mi další titul neuteče a mohl jsem oslavovat. Ovšem až poté co jsem v cíli padl únavou. Druhy doběhl opět Filip Sasínek a třetí byl Adam Zenkl. Vláďa Šmírák z mojeho oddílu doběhl na hezkém 13.místě.

Hned po chvilce bylo vyhlášení a já si zase zkusil, jak se stojí na prvním stupínku. Jinak musím vyzdvihnout 2.místo našeho Petera Mikulenky, který doběhl s třísekundovou ztrátou na vítěze. Pár fotek bude zde zde