OLYMPÁCI

1. ne 7.11. Velký Javorník - prolog

-Délka tratě: 5,1 km
-Počet účastníků : 198
-Bodující: Vladan Šindelek (4.místo), Jan Zemaník (9.místo), Pavel Šindelek (12. místo)
-Olympáci: 1.místo
-Výsledky: zde

Den po Hornické to opět začalo, začalo to opět rekordně, ve velkém stylu, tentokrát však ne pod Lysou, ale ve Frenštátě, odkud se běžela první etapa na Velký Javorník. Celkový počet účastníků byl 196!! Závod odstartoval skokan na lyžích Jakub Janda a celé startovní pole se vydalo na něco přes 5 km dlouhou trať. A z výsledků? Vladan doběhl na 4.místě, Jan Zemaník se umístil na 9. místě a bodový zisk završil Pavel výborným 12. místem. Sestava Olympáků se nezměnila a za obhajobou jsme vykročili jasně prvním místem!

2. so 13.11. Šance

-Délka tratě: 7,0 km
-Počet účastníků : 204
-Bodující: Martin Holiš (3.místo), Vladan Šindelek (5.místo), Pavel Šindelek (12.místo)

Ninaj:Druhá etapa se po úvodním prologu na Javorník vrátila zase pod Lysou, tentokrát na přehradu Šance. Za slunečného a velmi teplého počasí (16°C) se sešla opět rekordní účast a to 204 závodníků. Rekordní byl i čas vítěze Ondry Horáka, který suveréně zvítězil v čase 42:15 min. Výsledky Olympáků opět skvělé, ještě před startem se nám podařilo získat do týmu Martina Holiše, vítěze úvodní etapy, který tentokrát obsadil 3. místo, Vladan doběhl na 5. místě a jeho brácha Pavel opět na skvělém 12. místě. Můj výsledek byl bohužel ovlivněn, menšími střevními potížemi (v prudkém stoupání jsem opravdu musel!!!) a do cíle jsem doklusal na 17. místě.

3. ne 21.11. Ostravice

-Délka tratě: 6,5 km
-Počet účastníků : 232

Třetí etapa se startem tentokrát z Ostravice žel. přejezdu byla opět rekordní!! Přes 230 borců se postavilo na start skoro osmi kilometrové etapy. Díky vysoké účasti se muselo upravit i bodování takže vítěz etapy bere nyní 300 bodů. Olympáci opět na prvním místě (2.Martin Holiš, 5.Vladan Šindelek, 9. Pavel Šindelek) .

4. so 27.11. Rajská bouda - mistrovská

-Počet účastníků : 217
-Bodující: Martin Holiš (3.místo), Jan Zemaník (7.místo), Vladan Šindelek (8.místo)

Čtvrtá etapa - mistrovská odstartovala v sobotu 27.11 z Rajské Boudy. Za zimních podmínek (mrzlo, sněžilo, foukalo) se vydalo vstříc Lysé hoře 217 závodníků. Na trati už byla několika centimetrová vrstva sněhu, která prověřila připravenost každého účasníka. V týmech jsme opět vyhráli, tentokrát sice hodně těsně, ale potvrdili jsme vyrovnanost našich výsledků!! Jelikož byla tato etapa mistrovská, běželo se v jednotlivých kategoriích o medaile a i zde se Olympákům dařilo. Martin Holiš se umístil v kategorii MA na 3. místě, Vladan Šindelek byl druhý kategorii MB a Jan Zemaník zvítězil v kategorii juniorské:-). .

5. ne 5.12. Hotel Bezruč

-Délka tratě: 3,8 km
-Počet účastníků : 173
-Bodující: Vladan Šindelek (7.místo), Pavel Šindelek (11.místo), Jan Kimla (13.místo)
-Olympáci: 3.místo

6. so 11.12. Visaláje

-Délka tratě: 8,0 km
-Počet účastníků : 178
-Bodující: Jan Zemaník (5.místo), Vladan Šindelek (6.místo), Pavel Šindelek (10.místo)
-Olympáci: 2.místo

V sobotu to bylo z Visalají hodně náročné!!! Po menší oblevě, přišla opět zima a připravila pro zhruba 180 závodníků pořádnou zábavu, která se určitě zaryla každému do jeho lejtek!! O tom, žeby trať byla prošlapaná, se mluvit nedalo a běh v sypkém sněhu byl opravdu náročný a stál hodně sil. V týmech jsme tentokrát skončili druzí (5. Jan Zemaník, 6. Vladan Šindelek, 10. Pavel Šindelek)

7. so 18.12. Krásná

-Délka tratě: 6,0 km
-Počet účastníků : 155
-Bodující: Jan Zemaník (5.místo), Vladan Šindelek (7.místo), Jan Kimla (11.místo)

V sobotu to bylo z Krásné o hodně náročnější, než minule z Visalají. Pořádná, ale opravdu pořádná nadílka sněhu připravila pro asi 150 závodníků parádní zážitek, ten kdo zaspal na startu, už se horkotěžko dostával dopředu. Běh v úzkém a málo prošlapaném chodníčku byl vcelku pomalý a předbíhání bylo téměř nemožné, a když už, tak vzalo mnoho sil. Boj o čelo byl hodně vyrovnaný asi kilometr pod Malchorem se utvořila skupinka pěti borců, kteří si to o umístění rozdali až v závěrečných partiích severní sjezdovky. V týmech jsme tentokrát skončili opět druzí za slovenským Ponkem, bodově se prosadili (5. Jan Zemaník, 7. Vladan Šindelek, 11. Jan Kimla).

8. pá 31.12. Ostravice- hřiště - silvestrovská

9. so 8.1. Šance

-Délka tratě:
-Počet účastníků :

Další etapa Lysacupu, tentokrát se startem na přehradě Šance je opět za náma. Počasí dělá divy a po velké oblevě slezl skoro všechen sníh, ale na trati, vedoucí většinou lesem zůstala několikacentimetrová vrstva mokrého a rozbředlého sněhu. Tento povrch nadělal zhruba 150 závodníkům mnoho problémů a někdy byly k slyšení hodně husté výrazy. Týmově jsme skončili opět druzí za slovenským Ponkem, jehož závodníci podávají velice vyrovnané výkony a myslím si, že obhajoba prvního místa bude ještě hodně těžká!!Bodově se prosadili (6. Jan Zemaník, 7. Vladan Šindelek, 14. Pavel Šindelek).

10. so15.1. Rajská bouda

Ubíhá to ubíhá a desátá etapa Lysacupu z Rajské boudy je již minulostí. Počasí jarní, první kilometr asfalt, pak trochu bahna a poslední kilometry klouzání po ledu, ani takové podmínky neodradily 160 účastníků zdolat vrchol Lysé. Na čele se odehrávají kruté boje o žlutý trikot a myslím si, že duo Kasalík-Sventek má až do poslední etapy o zábavu postaráno. Ovšem o pozice se bojuje i v týmech a tentokrát se nám moc nedařilo a skončili jsem až 3 se strátou 32 bodů na první tým!

11. so 22.1. Hotel Bezruč

12. so 29.1. Ostravice- hřiště

V posledním lednovém víkendu se běžel také Lysacup, bylo krásně, na Ostravici u hriště se nás sešlo skoro 150, bolely mě nohy, cítil jsem ještě únavu z Polska, doplazil jsem se do cíle na 13. místě a v týmech jsme skončili opět druzí za Slovákama - co víc dodat...