ZÁVODY NA DRÁZE 2011

(kubajs)

MČR družstev dorostu 24.9.2011

Kubajs:V pražském Edenu se uskutečnilo MČR družstev kde jsem běžel závod na 3000 m. Celý závod jsem si odtáhl, jednotlivé kilometry za 3:20 min. , 3:07 min. , 2:55 min a v pohodě si doběhl pro první místo a plný počet bodů. Na závěr jsem ještě nastoupil do štafety na 4x400m a výkonem 53.1 sec. jsem přispěl k třetímu místu. Celkově jsme obsadili výborné druhé místo za domácí Slávií. Tyto závody zakončily dráhovou sezónu 2011.

Semifinále družstev dorostu 24.9.2011

Kubajs:Jedním z letos posledních závodů na dráze bylo semifinále družstev dorostu, které se konalo v Opavě. Běžel jsem zde závod na 1500m a prvním místem v čase 4:08.51min. jsem přispěl k vítězství našeho družstva SSK Vítkovice a tím pádem i k postupu do finále MČR družstev, které se koná 1. října v Praze.

Baráž o účast v I. lize mužů a žen v atletice 17.9.2011

Kubajs:Na stadioně v Uherském Hradišti se konala baráž o první ligu, kde jsem startoval jako hostující za Slezan Frýdek-Místek. Byl to můj první závod po delší pauze zaviněné zraněním, podařilo se mi však zaběhnout kvalitní čas. Po úvodním pomalém kilometru v prvním rozběhu se běželo na rychlý závěr, který jsme sem vystupňoval a vyhrál rozběh v čase 4:11.52 min, celkově jsem skončil na 2. místě.

MČR juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze 18.-19.6.2011

Kubajs:V prvním dni mistrovství se stal Jakub Zemaník dorosteneckým vicemistrem republiky na 1500 metrů v čase 4:08.91min! Jakub diktoval tempo už od začátku, protože se dopředu nikomu moc nechtělo. Celý závod běžel suverénně na prvním místě o které nakonec po velkém souboji v cílové rovince přišel a titul mu unikl o 11 setin sekundy.

( 1500m)

Druhý den, druhá medaile, zlatá, tentokrát na dvojnásobné trati 3000m. Po velice pomalých dvou kilometrech (6:18min) se rapidně zrychlilo (poslední km za 2:45 min) a Jakub získal svůj první titul v dorostenecké kategorii na 3000m v čase 9:03.41min!

( 3000m)

Mezistání utkání HUN-SVK-CZE - Veszprém 11.6.2011

Kubajs:Do maďarského Veszprému jsem spolu s reprezantací vyrazil už v patek dopoledne. Po několika hodinové cestě autobusem, jsme se ubytovali, rozcvičili se a po předzávodní poradě šli spát. Svůj závod na 1500m jsem běžel v sobotu odpoledne, kdy foukal dost silný vítr, který se nakonec podepsal i na výkonech. Do cíle jsem doběhl po výborném finiši na třetím místě za domácími Maďary v čase 4:13 min.

( 1500m)

2.kolo II ligy mužů a žen v atletice - Šumperk 4.6.2011

Kubajs: Ideální podmínky se sešly při druhém kole mužů v Šumperku. V závodě na 800m jsem si držel dobrou pozici za vedoucími běžci a posledních 250m jsem vystupňoval tempo a doběhl jsem si pro druhé místo v novém osobním rekordu 1:59.05min.

( 800m)

Mítink IAAF - Zlatá Tretra 31.5.2011

Kubajs:Poslední květnový den patřil tradičnímu ostravskému mítinku - Zlaté Tretře. Velká jména zdobila i tento ročník, Paul Kipsiele Koech, Usain Bolt, Dayron Robles a mnoho dalších závodilo na vítkovickém stadióně. Já měl tu možnost a běžel jsem v předprogramu národní běh na 1500m. Po úvodním, z mé strany pomalém kiláku, jsem vystupňoval poslední pětistovku a byl z toho opět nový osobák 4:04.98 min.

(start 1500m)

2.kolo dorostu a juniorů - Břeclav 28.5.2011

Kubajs: V Břeclavi jsem běžel 800m, kdy jsem si odtáhl skoro celý závod, avšak v cílové rovince jsem o první místo přišel, i tak byl čas 2:01.11 v nepříznivém počasí solidním výkonem.

( 800m)

1.kolo II ligy mužů a žen v atletice - Hranice 22.5.2011

Kubajs:Dalším závodem na dráze byla liga mužů a žen v Hranicích. Zde jsem jako hostující závodník za Slezan Frýdek-Místek běžel závod na 1500m. Za velkého vedra jsem si zde doběhl pro první místo, ale hlavně pro nový osobní rekord, který má nyní hodnotu 4:05.76 min .

( 1500m)

1. kolo dorostu a juniorů - Vítkovice 7.5.2011

Kubajs:V sobotu se odehrálo ve Vítkovicích úvodní kolo soutěže družstev dorostu a juniorů v atletice. Zde jsem startoval na tratích 400 m a 800 m. Za větrného počasí se sešla dobrá konkurence, v běhu na 800m jsem obsadil čtvrté místo v novém osobním rekordu 1:59,72 min. O necelé dvě hodiny jsem se postavil na start běhu 400 m, kde jsem se umístil na pátém místě v čase 54.21 sec. Celkově jsme skončili na třetím místě, dobrý vstup do nové sezóny.