BĚHY DO VRCHU 2009

(ninaj)

Lysacup

Mymi prvními závody v běhu do vrchu bylo několik etap v seriálovém běhu na Lysou horu jménem Lysacup. V ročníku 09 jsem startoval za tým Olympáků v těchto etapách:

Horský běh na Lysou

V sobotu 30.5. 2009 se konal 5. ročník závodu Horského běhu na Lysou, který je zařazen do Českého běžeckého poháru do vrchu. Start tohoto závodu proběhl na Ostravici na fotbalovém hřišti dopoledne v 11 hod. Díky špatnému počasí v předchozích dnech, kdy silně a vytrvale pršelo byla trať náročná, s četnými kalužemi a blátem. Před startem se však počasí umoudřilo, přestalo pršet a trochu se oteplilo. Celkově 197 závodníků se postavilo na start, já jsem startoval v juniorské kategorii, kde nás bylo 11 a navíc juniorští reprezentanti Polska měli tento závod jako kvalifikaci na ME v běhu do vrchu. Za nezrovna ideálního počasí jsem doběhl do cíle v čase 58:50min v celkovém pořadí 33. v juniorské kategorii však na 3 místě.

MMaS v běhu do vrchu
V sobotu 1.8.2009 proběhlo v Krásné-Nižní Mohelnici Mistrovství Moravy a Slezska v běhu do vrchu. Běželo se po asfaltové silnici, která vede až na vrchol. V 15 hodin odstartovalo celkem 140 závodníků, kteří měli zdolat 8,4 km dlouhou trať s převýšením 704m. V tomto závodě jsem obsadil v kategorii junioři nepopulární 4. místo v čase 44:25 min.